Habeşistan'a Yardım Seferberliği
Habeşistan'a Yardım Seferberliği

Yaklaşan kurban bayramı öncesi kara kıtanın sömürgeye teslim olmayan ve sömürge dili kullanmayan tek ülkesi olan ; İslamın ilk hicret yurdu Habeşistan'a insani yardım ve eğitim çalışmaları kapsamında bir dizi faaliyette bulundu.

 

Sadece yardım etmekle sınırlı kalmayan Ribat Türkiye'de okuyan Etiyopyalı öğrencileri de hayata hazırlayarak kara kıtanın alışılagelmiş sömürüye açık anlayışını yıkmak,miskinliğin kadermiş gibi algılandığı düşünce tarzını ortadan kaldırarak yerli halkı da bu hizmet anlayışıyla hareket ettirmeye vesile oluyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ribat İnsani Yardım Derneği Başkanı Seyit Duman

 

Ribat olarak 3 kıtada onlarca ülkede yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kurban çalışmaları kapsamında da Etiyopya'da hazırlıklarımızı yapmak üzre bölgedeydik. Bu seyahetimizi farklı kılan : Ülkemizde okuyan, burs verdigimiz uluslararası öğrencilerden seçtigimiz uzun zamandır memleketine gidememiş kardeşlerimizden Muhammed Evvel ile bu yolculukta oluşumuz. Kardeşimizin doğup büyüdüğü beldeye gıda dağıtımı, Kur’an-ı kerim dağıtımı ve Kur’an Kursu öğrencilerine de nakit yardımında bulunduk.

Amacımız

Bu kardeşlerimizi geleceğe hazırlayarak,

ülkelerine döndükleri zaman aksiyon sahibi insanlar olması. Sadece kardeşlerimize Türkiye'de burslar vererek değil onlarla sürekli gönül birlikteliğimizi tazeleyerek ; kendi memleketlerine de hizmet sunma adına bu kardeşlerimizi Gönül elçileri olarak bagrimiza basıyor önemsiyoruz.

Bu vesile ile

Bu kurbanda da

Açlık ve yokluğun kol gezdiği beldelerde insanların belki senede bir kez et ulaştığı bölgelerinde kurban faaliyeti gerçekleştirerek onların yine yanlarında olacağız.

2019 Kurban organizasyonumuzda yer alan gönüllülerimiz; bağışları ile yanımızda olan dua eden herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Tarih: 05.12.2019